Skrýva sa za výsledkom zo sona vážna diagnóza?

Zodpovedané
5. mar 2023

Dobrý deň,

absolvovala som sono a výsledky ma celkom vystrašili. Čakám na ďalšie vyšetrenia. Robili mi sono brucha kvôli bolesti ako pri slepom čreve a našli mi zväčšené LU na čreve. Ostatné bolo v poriadku. Mám bolesti v boku a tiež v krížovej oblasti na pravej strane.

Záver: Pod umbilikom sa zobrazujú reaktívne mezenteriálne LU. Priemer veľkosti 7x 3,5 mm, najväčšia 9x4,5 mm, bez patologickej vaskularizácie.

Skrýva sa za výsledkom zo sona vážna diagnóza?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa USG máte v danej oblasti zväčšené lymfatické uzliny, nejde o nádorové uzliny, mohlo ísť o slabší zápal slepého čreva.

Nemyslím si, že ide o vážnu diagnózu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková