Som 16 mesiacov po druhom pôrode a vypadávajú mi vlasy. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som 16 mesiacov po druhom pôrode a stále mi padajú vlasy.

Obe deti som kojila rok. Krvné testy na štítnu žľazu boli ok. Užívam vitamín B12 a vitamín D a keď som unavená, tak magnézium.

Na aké vyšetrenia sa mám objednať?

Čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

takmer každá žena po pôrode rieši problém s vypadávaním vlasov.

Tento problém sa zvykne upraviť do jedného roka, avšak u niektorých žien vypadávanie trvá dlhšiu dobu.

Ak sú krvné testy v poriadku, tak by som odporučila vyšetrenie u dermatológa, ktorý sa zaoberá uvedeným problémom.

Zatiaľ by som odporučila ešte užívať Zinok (napr. Zinkorot) a preparáty s obsahom selénu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková