Som po operácii štítnej žľazy, mám vysoký cholesterol a beriem lieky. Prečo cítim pálenie rúk a občas aj pálenie na hrudníku?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

som 6 týždňov po operácii štítnej žľazy. Beriem Euthyrox 100, Vessel Due F kapsuly. Následne mi zistili, že mám vysoký cholesterol. Preto užívam Tulip 20 mg a začala som užívať aj antidepresíva Sertraline Accord 5 0mg.

Začali ma však nejako páliť ruky a chvíľkami ma páli aj na celom hrudníku.

Čo to môže spôsobovať?

Keď si telo naberie hormón štítnej žľazy, upraví sa mi cholesterol a nemusela by som užívať Tulip?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa zistil u Vás zvýšený cholesterol, tak pravdepodobne budete potrebovať liečbu, aj keď hormóny štítnej žľazy budú v norme.

Pálenie rúk a pálenie na hrudníku môže byť najskôr neurologického pôvodu. Je vhodné užívať Milgammu 3x denne a Magnézium. Ak sa stav nezlepší, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková