Som tehotná a občas sa nemôžem nadýchnuť. Je dôvodom môjho stavu tetánia?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň,

som v 15. týždni + 5 dní a liečim sa na tetániu a na vyšší tlak. Užívam Dopegyt. Mám občas divné stavy - tlaky na hrudníku ako keby sa nemôžem nadýchnuť. Občas mi je aj nevoľno. Veľa odpočívam. Niekedy nie som schopná za celý deň niečo spraviť.

Užívam raz za deň Magnerot z oranžovej krabičky. Doktorka povedala, že to je málo.

Aký je Váš názor?

Spôsobuje moje stavy tetánia?

Ďakujem

Dobrý deň,

príznaky, ktoré uvádzate najčastejšie spôsobuje tetánia alebo panická porucha.

Magnerot môžete užívať dvakrát denne, pokiaľ nemáte veľmi nízky krvný tlak. A ak aj napriek tomu budete mať stále uvedené ťažkosti, tak je potrebné poradiť sa so psychiatrom, ktorý zaháji liečbu panickej poruchy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková