Som tehotná a z krvi mi falošne vyšiel syfilis. Prečo mi vyšiel takýto výsledok?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

som v 24. týždni tehotenstva a prišli mi výsledky z krvi. Vraj mám syfili a výsledky sú falošné. Filter ukázal 1:5, 1+.

Čo to znamená?

Manžel sa dal tiež testovať. Iného partnera som nemala. Teraz som hospitalizovaná a liečba trvá 21 dní Penicilom.

Ako a prečo mi mohli výjsť takéto výsledky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri syfilise vychádzajú často falošne negatívne výsledky. Syfilis sa diagnostikuje sérologickými testami. Tieto testy však nerozlíšia pohlavný syfilis od nepohlavných treponematóz (yaws, bejel, endemický syfilis a pinta).

Všetci pacienti s pozitívnymi sérologickými nálezmi by mali byť preliečení na syfilis.

Tehotné ženy dostávajú antibiotickú liečbu, aby sa predišlo prenosu infekcie na plod.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková