Som v 13. týždni tehotenstva a mávam vysoký pulz. Je nutná návšteva lekára?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

som v 13. týždni tehotenstva a dva dni som si namerala pulz 139. Ukázalo mi aj detekciu srdcovej arytmie. Je pravda, že mi bolo počas toho búšenia nevoľno a mala som strašné točenie hlavy. Keď si meriam tlak a pulz, tak mi väčšinou vždy vybehne arytmia.

Je nutná návšteva lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takýchto pulzoch je potrebné navštíviť lekára, doplniť EKG vyšetrenie a ďalšie vyšetrenia na základe samotného vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková