Spôsobuje long Covid dlhodobo zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

už 4 mesiace mám zvýšené teploty. Trvajú každý deň nepretržite (37,2 - 37,6 - 7).

Ide o long Covid?

Čakajú ma ešte vyšetrenia imunulógia, reumatológia. Základné odbery som mala všetky v poriadku.

Stretli ste sa s takýmto problémom vo svojej praxi?

Niekde som čitala, že trápi ľudi s long Covidom. Veľmi ma to vyčerpáva psychicky aj fyzicky.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z mojej praxe u pacientov po Covide-19 pretrvávali teploty zvyčajne mesiac.

Ak máte dlhodobo zvýšenú teplotu, tak je potrebné doplniť imunologické, alergologické a hematologické vyšetrenia, kedy sa hľadá príčina. Takto sa nedá určiť hneď diagnóza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková