Spôsobuje mi helikobakter problémy s trávením a bolesti chrbta?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

mám strašné problémy s trávením, bolesti chrbta a nôh. Je to utrpenie už existovať. Mám hnačky, zápchy, bolesti a kŕče. Plus zistený helikobakter, HIT, SIBO. Celkovo mi vadí všetko mliečne.

Môže toto spôsobovať helikobakter?

Doktor mi nasadil ďalšie ATB. Bojím sa, že mi úplne zničia črevá a imunitu. Mám za sebou gastroskopiu, kolono, sono na Slovensku, MR tenkého čreva a endosonografiu v Brne.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

Helikobakter spôsobuje tráviace problémy. Niekedy nezaberie na prvýkrát antibiotická liečba, preto sa nasadzuje druholíniová antibiotická liečba.

Pokiaľ máte všetky vyšetrenia v poriadku, tak Vaše problémy môže spôsobiť naozaj infekcia Helikobakter, alebo pôjde o funkčnú poruchu tráviaceho traktu. Je potrebné počkať na efekt antibiotickej liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková