Spôsobuje moje stavy liek, alebo je to psychiatrická záležitosť?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

užívam vysoké dávky lieku Levetiracetam na epilepsiu (2000 mg ráno a večer) a vyskytla sa u mňa nespavosť. Začala som trpieť častými príznakmi ako napr. déjà vu a únava.

Ako mám tento problém riešiť?

Môže tieto problémy spôsobovať môj liek, alebo je to skôr psychiatrická záležitosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Levetiracetam môže spôsobiť úzkosť, nespavosť, nervozitu/podráždenosť, abnormálne správanie, halucinácie, hnev, stav zmätenosti, kolísanie nálady, agitácia.

Ak sa u Vás objavili tieto príznaky napr. po zvýšení lieku alebo jeho nasadení, tak je potrebné konzultovať Vášho neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková