Sú hodnoty zhoršeného krvného obrazu počas tehotenstva nebezpečné?

Zodpovedané
19. sep 2021

Dobrý deň,

som v 14. týždni tehotenstva a na endokrinológii mi bol zistený zhoršený krvný obraz. Dávka Euthyroxu sa mi zvýšila, ale kontrola má byť až po šestonedelí.

Sú uvedené hodnoty nebezpečné pre dieťa, keďže som objednaná najbližšie až po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vášho krvného obrazu sa dá usúdiť, že máte anémiu. Teda ste chudokrvná. Takýto nález má takmer každá tehotná žena, pretože v tehotenstve je zvýšený nárok organizmu na železo. Preto sa tehotným odporúča užívať preparáty železa. Pravdepodobne Vám to odporučí Váš gynekológ.

Okrem toho máte aj deficit kyseliny listovej, preto by mala byť doplnená v strave.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková