Sú moje výsledky pečeňových testov v poriadku?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov:

Bilirubín celkový 9,2
AST 0,25
ALT 0,18
GMT 0,33
ALP 1,37

Nemôžem sa dostaviť k lekárovi.

Sú tieto výsledky v poriadku?

Nenaznačujú nejaké poškodenie pečene?

Ďakujem

Dobrý deň,

na presné posúdenie Vašich výsledkov je potrebné vedieť aj hranice jednotlivých parametrov z laboratória, kde vyšetrovala krv.

Každé laboratórium má svoje normy. Vaše výsledky sú v poriadku, až na ALP. Táto hodnota je mierne zvýšená (hodnotím to na základe hodnôt laboratória, kde odosielam krv od svojich pacientov).

ALP je pečeňový enzým, ktorý môže byť najčastejšie zvýšený pri problémoch so žlčníkom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková