Sú normálne bolesti pod pravým rebrovým oblúkom?

Zodpovedané
21. máj 2022

Dobrý deň,

som 5 rokov po operácií žlčníka. Vo februári má začalo pobolievať pod pravým rebrovým oblúkom. Doktorka ma poslala na sono, to bolo v poriadku. Potom ma neskôr bolelo pri žalúdku, tak som sa objednala na gastro (bola som pred 3 týždňami). Žalúdok bol ok, ale že mám zhustenú žlč a aj vaterskú papilu som mala opuchnutú.

Doktor mi dal Ursosan na žlč na 2 mesiace. Bolesti pod pravým rebrovým oblúkom sa mi znova vrátili, trvajú cca týždeň.

Je to s mojím nálezom normálne a potrebuje to nejaký čas, kým sa to upraví?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je gastro vyšetrenie v poriadku, tak bolesti môžu byť aj svalového pôvodu. Je potrebné si odsledovať či sú bolesti viazané na pohyb.

Ak áno, tak príčina bude ortopedická, v tomto prípade sú indikované lieky proti bolesti a rehabilitácia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková