Sú zvýšené leukocyty v 29. týždni tehotenstva nebezpečné?

Zodpovedané
31. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pár dní dozadu som bola na štandardnom internom vyšetrení. Pri výsledkoch som si všimla, že pri parametri B-CRP je výsledok 10.00 mg/l pričom ref. Interval je 0-5. A pri US-Leu je výsledok 70 a ref. interval 0-15.

Pri krvi RBC 3,78. HGB 117.00 a HCT 0,34 a NEU 74,3. Laicky tomu rozumiem, že mám zvýšené leukocyty. Lekár mi predpísal len Sorbifer Durules a odporúčal zvýšiť príjem železa v jedle.

Sú tieto hodnoty nebezpečné v prebiehajúcom 29. týždni tehotenstva?

Internista už nedal kontrolný odber a poradňu mám až 3. augusta.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

leukocyty sú najčastejšie zvýšené pri akejkoľvek infekcii. Avšak v niektorých prípadoch sú zvýšené leukocyty bez zrejmej príčiny.

Dôležité je však skontrolovať krvný obraz a následne, ak budú ešte zvýšené hodnoty, tak pátrať PP príčinách.

Nemyslím si, že by Vás alebo bábätko mali tieto hodnoty nejako ohroziť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková