Súvisí tlak v hlave so psychikou?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápi tlak v hlave, občas ho cítim aj v nose a podnebí. Niekedy ho mám, aj keď sa predkloním. Najhoršie to je, keď kedykoľvek vstanem zo stoličky, tak mi začne okrem tlaku aj hučať v hlave. Po chvíli to ustúpi. Lekárka povedala, že to je psychosomatického pôvodu, lebo mám úzkosti aj panickú poruchu.

Myslíte si, že to môže byť zo psychiky?

Ďakujem

Dobrý deň,

tlaky v hlave môže spôsobiť aj chronický zápal prínosových dutín. Ak by bol ORL nález negatívny, tak príčina bude najskôr psychosomatického pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková