Súvisí vyššie CRP s obezitou?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

som obézna a mám vyššie CRP. Od minulého roka sa pohybuje okolo 28, 19, 10. Teraz som si robila domci test a vyšlo mi, že CRP je opäť zvýšené. Liečim sa na vyššiu zrážanlivosť krvi.

Už pár dní ma bolí chrbát a bolesť cestuje po celej časti chrbáta. Teplotu nemám, problémy s močením tiež nie. Pred rokom som mala aj vyššiu hodnotu kyseliny močovej.

Môžem mať nejaký nádor?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vedecky dokázané, že obézni ľudia majú vyššie CRP. Teda ak nemáte žiadne zápalové ochorenie, tak vyššie CRP môže súvisieť s Vašou obezitou.

Takto sa nedá určiť či máte, alebo nemáte nádor. Na to je potrebné vyšetrenie u Vášho lekára a následne absolvovať vyšetrenia v tom prípade, ak je podozrenie na nádorové ochorenie na základe Vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková