Zvýšená hodnota žlčových kyselín

alienkaaa
14. aug 2016

Ahojte. Chcem sa poradiť, ak ste sa niektorá stretla so zvýšenou hodnotou žlčových kyselín. Mne to začalo pichaním na pravej strane rebier pod prsiami, na základe toho mi brali krv a doktorka mi zistila zvýšenú hodnotu žlčových kyselín, mala som 21. Potom mi robila kontrolné tety o 4 dni a hodnota mi vyšla 27. Nasadili mi Ursosan a po 3 dňoch užívania mi robili testy a stále hodnota 27, tak mi zvýšila dávku. Teraz čakám ako dopadnem po tej zvýšenej dávke, ale bojím sa, že to neklesne. Som v 20 tt, čo je málo, nič ma nesvrbí, len mám tie zvýšené žlčové kyseliny a pichanie na pravej strane rebier. Stretli ste sa s tým niektorá, že by som sa upokojila že všetko bude v poriadku? Ďakujem

janickadr
14. aug 2016

@alienkaaa A konkretne ake zlcove kyseliny mas zvysene? Ako sa presne vola ten parameter, ktory mas zvyseny? A pecenove testy mas v norme?

alienkaaa
autor
14. aug 2016

@janickadr Pecenove testy mam dobre, len tie zlcove kyseliny...a ake konkretne neviem, na vysledku bolo napisane "zlcove kyseliny".

janickadr
14. aug 2016

@alienkaaa A nebolo to nahodou zlcove farbivo, teda bilirubin? Ten ma normu cca do 20. A to ti dal Ursosan obvodny lekar?

alienkaaa
autor
15. aug 2016

@janickadr Nebolo to zlcove farbivo, boli to zlcove kyseliny, a tie maju hodnotu do 6, ja som mala 21 a potom 27. A Ursosan mi predpisala gynekologicka.

janickadr
15. aug 2016

@alienkaaa Tak ja taky parameter nepoznam a to pracujem v medicine 15 rokov. A zijes na Slovensku? Lebo tu gynekolog ani nesmie Ursosan napisat, je len to na odporucenie ineho odborneho lekara...

alienkaaa
autor
15. aug 2016

@janickadr recept mam od internistu, na odporucenie gynekologa.