Bolesti a opuch nôh

laura222
26. aug 2018

Ahojte, som cca 7tt a posledne dni rano ked sa zobudim a vstanem z postele neskutocne ma bolia nohy. Mam pocit akoby ich mam napuchnute, naliate vodou. Citim to v celych nohach od stehien dole ale v lytkach najviac, bolia ma este aj kolena co ma nikdy nezvykli. Vahou to nebude nemam ani 50kg. K doktorovi idem az o tyzden na potvrdenie tehu. Nemate niektora taketo problemy v zaciatkoch tehu? Chapem ze toto sa deje v poslednych tyzdnoch ale takto skoro?

matulik212
26. aug 2018

@laura222 som v piatom mesiaci a mavam to az teraz aj to len vecer ked dojdem po 12tke z prace 🤷🏻‍♀️ Cize nevem ci to je tehu ze to hned tak skoro citis

vivien16
26. aug 2018

@laura222 ja som to mala tiež, síce nie v 7 ale v 12. Bolesť lýtok riadna veru, kúpila som alpu krém a masírovala celé tehototenstvo. Pomohlo vždy.

laura222
autor
26. aug 2018

@matulik212 tiez mi to pride divne ale nikdy som toto nemavala, napadlo ma ci mi telo nejak moc nezadrziava vodu alebo co 🤷‍♀️

laura222
autor
26. aug 2018

@vivien16 no uvidim co mi povie doktor ked pojdem na kontrolu ze cim to moze byt

adky
26. aug 2018

Pri bolesti lýtok hneď informovať Dr, a nech do istoty odoberie krvicku na hematologické testy, pre podozrenie na flebotrombozu/trombózu, pomerne často sa vyskytuje v tehotenstve :/

valeriadk
26. aug 2018

Ja to mam od 4.teho mesiaca. Skor kŕčovité bolesti by som to nazvala. Doki predpisala horcik tablety a vapnik. Vraj sa v horucich dnoch velmi odvodnujem. Na 90% pomohlo. Uz niekedy citim len mierne tlaky. Urcite konzultuj s lekarom.

laura222
autor
26. aug 2018

@adky vazne? O tom som nevedela ale citim tie nohy dost takze to budem musiet riesit

laura222
autor
26. aug 2018

@valeriadk ale zaujimave u mna sa to objavilo az teraz a nie ked boli tie horucavy

matulik212
26. aug 2018

@laura222 a neberes nejake vitaminy tehotenske v ktorom si vsleijake vitaminy ??? Skus ladee vita ja ich beriem od zaciatku tehu

adky
26. aug 2018

@laura222 určite. Vravím pretože sa s tým stretávam v práci s mojimi pacientkami ale aj z vlastnej skúsenosti, keďže v tehotenstve som takéto príznaky podcenil, nikto to neriešil a týždeň po pôrode som dostala horúčky 40, trombózu do oboch nôh a následne masívnu emboliu do pľúc kedy neverili že vôbec prežijem... A doma 2 týždňový novorodenec :(
Každopádne nechcem strašiť, ale teraz už viem, že nič co sa vymyká z normálu netreba podceňovať :/

laura222
autor
26. aug 2018

@matulik212 beriem femibion a sem tam magnezko.. zatial cakam na prvu kontrolu ze co mi povie doktor co treba pridat podla krvnych testov

laura222
autor
26. aug 2018

@adky och boze to znie hrozne :( ja to poviem hned ako pojdem na kontrolu tak snad ked to podchytia na zaciatku.. neviem co by na to bolo dobre brat

bobricek1979
26. aug 2018

@laura222 choď hneď zajtra nečakaj týždeň

laura222
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobricek1979
26. aug 2018

@laura222 no isto sa zobudíš keď stíhaš tu písať

laura222
autor
26. aug 2018

@bobricek1979 😂 myslela som ze ak sa zajtra zobudim a bude sa to opakovat tak pojdem 🤦🏼‍♀️

bobricek1979
26. aug 2018

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre