Súvisia závrate s Covidom-19?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

mám pozitivny AG test na Covid-19. Prvé príznaky boli bolesť hrdla, únava, malátnosť. Neskôr sa pridala nádcha a kašeľ s bolesťou na hrudi. Keď kašlem, tak ma veľmi pália priedušky. Mávam zavrate, točenie hlavy a pocit, že mám hlavu vo vode a zle počujem. Takýto pocit mávam napr. pri odbere krvi, keď mi príde zle na odpadnutie.

Súvisia tieto ťažkosti s Covidom-19?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Vaše prejavy - závraty súvisia s infekciou Covid-19. Závraty by mali spontánne odoznieť s infekciou. Môžete užívať preparáty s Ginko biloba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková