Svokra má emfyzém pľúc a fajčí 15 cigariet denne. Pomôžu jej lieky?

Zodpovedané
6. sep 2019

Dobrý deň,

moja svokra má 69 rokov a je fajčiarka od vysokej školy. Tento rok sa zadychávala už aj vtedy, keď prešla z izby do izby. Išla k obvodnej lekárke a zistili jej Emfyzém (rozdutie pľúc).

Dostala lieky, ktoré berie už pár mesiacov. Fajčiť neprestala a ani fajčenie neobmedzila. Vyfajčí 15 cigariet denne.

Pomôžu jej lieky, keď stále fajčí?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

fajčenie pri pľúcnych ochoreniach je nepriaznivý rizikový faktor.

Liečba teda nemusí zabrať tak, ako by zabrala u pacienta s touto diagnózou, ktorý nefajčí.

U pacientov sa teda odporúča postupne prestať fajčiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková