Už 10. deň mám hnačky a vnútornú zlatú žilu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
2. jún 2020

Dobrý deň,

už asi 10. deň mám hnačky. Po Hylaku a Smecte to na chvíľu ustúpilo. Krv som zbadal jasne červenú na papieri, ale mám rektoskopiou potvrdenú vnútornú zlatú žilu.

Nezvracal som a ani horúčky som nemal. Mal som mierne bolesti v strede pod rebrami. Občas boli kŕčovité ako keby mi škvŕkalo. Keď sa najem, alebo napijem (pijem bublinkovú minerálku Fatru nič iné), tak idem na wc. Potom cítim hneď úľavu.

Sem tam voda, sem tam taká kaša ako halušky. Dnes má začalo bolieť aj vzadu na chrbte z opačnej strany ako je ta bolesť vpredu. Užívam Nolpazu 2x denne a probiotiká Biopron. Nutkanie na wc príde vtedy, keď si ľahnem na bok, alebo keď sa predkloním. Dosť sa bojím Crohna a UK.

O ak problém ide?

Robili mi test zo stolice na kvasinky a Hp a bol negatívny. No moc tomu neverím. V minulosti som bol liečený niekoľkokrát na reflux. Cardia nedoviera. A už som mal toto pred skoro dvomi rokmi. Pamätám si tiež hnačky, ale vtedy som mal aj angínu a dali mi ATB. Žiadne vyšetrenia sa nerobili, potom to prešlo. Doteraz mám len malé dietologické chyby zo stravy.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pretrvávajú hnačky aj napriek uvedenej liečbe, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Bolo by vhodné doplniť ster z konečníka, aby sa vylúčila infekcia, ďalej odber krvi a podľa výsledkov sa rozhodne o ďalších vyšetreniach, ako napr. pankolonoskopia, teda vyšetrenie celého hrubého čreva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková