Už 5 rokov som zahlienená a mám endometriózu. Aký prípravok mi môže pomôcť?

Zodpovedané
12. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už asi 5 rokov som zahlienená, stekajú mi hlieny z nosohltana dole. Zmenila som stravu, obmedzila som chlieb, sladké a lepok.

Testy na potravinovú alergiu som robené nemala. Boli mi robené len základné testy na trávu, psa a mačku. Tieto testy boli v poriadku.

Mám vykrivenú prepážku. Krčný lekár povedal, že zahlienenie bude mať príčinu inde. Bola mi diagnostikovaná endometrióza. Užívam vitamíny C a B, kyselinu listovú, zinok. Skúšam aj pestrec a omega mastné kyseliny.

Čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo svojej praxi som sa stretla s pacientmi, ktorým sa po operácii vybočenej nosovej priehradky upravil ich zdravotný stav. Ustúpila im nádcha a výrazne sa znížila tvorba hlienov v nose.

Nepísali ste, či bol realizovaný výter z nosa a hrdla, aby sa zistilo, či za tvorbou hlienov je zodpovedná nejaká baktéria.

Okrem vitamínov by som Vám odporučila kloktať 3% peroxid vodíka aspoň po dobu piatich dní a denne robiť výplachy nosa pomocou kanvičky na to určenej.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková