Už 6 mesiacov mám bolesti ucha, hlavy a krku. Aký lekár mi pomôže?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

už vyše pol roka mám bolesti a tlak pravého ucha (vo vnútri ucha), pravej časti hlavy a pravej mandli v krku, ktorá je zväčšená. Magnetická rezonancia mozgu je negatívna.

Neurológ mi dal Biston, že skúsime. Nepomohol. ORL lekárka ma poslala na sono krku, našli sa 2 uzlíky na štítnej žľaze na pravej strane. Endokrinológ si nemyslí, že je to vysvetlenie mojich bolestí. ORL vyšetrenie spočívalo v pozretí do ucha a krku. Lekárka nič nevidela. Odporučila ísť po pol roku na preventívku u všeobecného lekára s tým, že ona nevie čo mi je. Zuby sú v poriadku – konzultovaný stav u 2 zubárov. Nemá ma tam čo bolieť a ani ma zub nebolí. Mne sa však celkovo bolesti nezlepšujú skôr zhoršujú.

Na koho sa obrátiť a čo by bolo potrebné vyšetriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že príčina môže byť aj neurologická. Napr. Neuralgia trojklanneho nervu. Je vhodné brať aspoň tri mesiace Milgammu N trikrát denne a lieky proti bolesti. Napr. Zaracet.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková