V čom spočíva problém vyčnievajúceho voľného rebra?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

mám 36 rokov a asi pred 3 mesiacmi som začala mať pocit ako keby mi v ľavom boku niečo zavadzalo. A to najmä vtedy, keď sedím a čupím. Hmatom som nezistila nič. Bola som na sone brucha, všetko bolo v poriadku.

Lekárka ma odporučila k ortopédovi. Vraj to môže byť vyčnievajúce voľné ľavé rebro. Keď si miesto hmatám, tak mám pocit, že to rebro viac vyčnieva.

Zvyknem často zle sedieť a neviem, či to môže byť zlým držaním tela. Premýšľam, či to nie je aj následok toho, že som 5 rokov dojčila iba z jedného prsníka. V noci som spávala na jednom boku pri dojčení. Čakám na termín k ortopédovi a veľmi sa obávam, aby to nebola rakovina rebier.

V čom môže spočívať tento problém s rebrom?

Prečo sa to objavilo až teraz?

Predtým som to rebro vôbec nemala vyčnievajúce

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím, že ide o rakovinu rebier. Najskôr pôjde o zlé držanie tela a následkom toho máte bolesti. Ak ste aj dojčili z jedného prsníka, tak môže byť preťažená daná časť tela.

Skúste vyhľadať aj fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková