V moči mi zistili stopy ketolátok a zvýšený počet leukocytov. Čo to znamená?

Zodpovedané
12. mar 2020

Dobrý deň,

v moči mi zistili stopy ketolátok a zvýšený počet leukocytov 122/ul a eurocytov 12/ul.

Čo to znamená?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

leukocyty predstavujú najskôr infekciu v močových cestách, niekedy sú zvýšené po výraznej fyzickej námahe.

U niektorých pacientov môže ísť o prejav ochorenia obličiek. Erytrocyty si červene krvinky a sú zvýšené iba mierne, takisto najčastejšie sú zvyšné pri infekcii.

Ketolátky sú zvýšené u pacientov s cukrovkou alebo pri hladovaní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková