Vylieči sa syn z úzkostnej poruchy po dobratí liekov?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

môj dospelý syn prekonal úzkostnú poruchu. Tri týždne sa liečil na psychiatrii. Teraz je celkom v poriadku, snaží sa začleniť do bežného života a nastúpil do práce, kde pracoval aj predtým. Ešte tri týždne by mal užívať lieky na upokojenie. Bojím sa však, čo bude potom. Psychologičku navštevuje pravidelne, k psychiatrovi má ísť na budúci týždeň.

Je možnosť, že sa vylieči a bude fungovať bez liekov, alebo je to beh na dlhé trate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak stále pretrváva úzkostná porucha, tak liečba by mala trvať minimálne 6 mesiacov, po mesiaci liečby by sa mal zdravotný stav zlepšovať.
Z úzkostnej poruchy sa dá vyliečiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková