Z akých dôvodov môžem byť počas tehotenstva na maródke?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

som na začiatku tehotenstva a z istých dôvodov chcem ísť na maródku. Gynekológ mi však napíše, že mám rizikové tehotenstvo.

Môžem počas tehotenstva maródiť aj z iného dôvodu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

gynokologické diagnózy si rieši gynekológ, kedže aj on môže napísať PN. Počas tehotenstva môžete byť na PN aj z iného dôvodu ako gynekologického, vtedy však PN vypisuje praktický lekár, tak ako u bežných pacientov.

PN indikovaná praktickým lekárom môže podľa zákona trvať maximálne 21 dní, ďalšie pokračovanie PN už musí byť podložené odborníkom - špecialistom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková