Diagnóza maródky počas tehotenstva

bubik11
20. máj 2013

Ahojte baby, chcem sa vas spytat, ktora ste alebo ste boli pocas tehotenstva na PN u vasho gynekologa, aku vam dal diagnozu? ja mam na PN nastupit o nejaky tyzden a chcem to vediet kvoli papierom do poistovne. aby som vedela, ci mam vobec narok na vyplatenie, alebo ci prave ta diagnoza nespada do vyluky. dakujem vam krasne za vase odpovede 🙂

simonkazga
20. máj 2013

ahoj, ja som mala Z35.8 dohľad nad inou rizikovou ťarchavosťou PN som bola od 1.8. do 21.11. potom som nastúpila na materskú a poisťovňa platila bez problémov počas celého obdobia.

zuzulica
20. máj 2013

@bubik11 ja som mala 35.2 dohľad nad ťarchavosťou s inou patologickou pôrodníckou anamnézou a bola som PN od 07.11. do 11.05. a normálne mi vyplácali z poistky bez problémov (ja som si dala platiť zálohové plnenie,takže mi posielali peniaze priebežne) Od 12.05.som už na materskej.

bubik11
autor
20. máj 2013

tak som zvedava co daju mne a ako sa vyjadria z poistovne. bo vo vylukach bolo pisane aj o stavoch a chorobach v dosledku porodbosti... ci take nieco

@simonkazga
@zuzulica

zuzulica
20. máj 2013

@bubik11 ja tam mám písané v podmienkach,že sa nevzťahuje na rizikové tehotenstvo,ak nebolo dôsledkom závažných zdravotných dôvodov,takže ak žena má komplikácie,tak to uznajú.Ja som napr.musela posielať lekárske správy spolu s potvrdeniami.

dorota33
20. máj 2013

Ahojte, mám otázočku. Som v 22.týždni, pracujem ako čašníčka, ale počas tehotenstva som nemala nevoľnosti ani nič závažnejšie, takže som nebola na PN. Ale od júna by som sa chcela dať vypísať, lebo sa mi ťažšie pracuje v otmto teple, ked v práci doslova nabehám aj 20 km.. Bude to problém, pokiaľ nemám vážnejšie komplikácie a problémy??

bubik11
autor
21. máj 2013

podla mna nebude.. ja tiez nemam vaznejsie komplikacie, len mam prisernu robotu, takze preto ma ibvodna vypusala na pn kvoli chrbtici, ale mam prestupit s pn ku gynekologicke... zalezi to vsetko od doktora
@dorota33

katika2983
31. jan 2021

Tiež by ma zaujímali typy diagnóz,lebo ja robím v nemocnici,mám 37 (už to sú rizikové faktory)...ale nemám žiadne gyn.tazkosti....mne totiž gynda tvrdila že na PN rizikovej gravidity potrebujem buď mať bolesti brucha alebo iné ťažkosti a poprípade keď by som išla na amniocentezu....lenže keďže mám negatívny skrining tak nieje dôvod ísť na tú bolestivú amniocentezu....to si mám dať picaht do brucha len preto že chcem PN?Robím na rizikovom pracovisku ....a viete čo je zaujímavé?moje kolegine,mladšie kolegine,im dal ich gynekológ úplne v pohode od PN od začiatku a to im napísal že robia na rizikovom pracovisku....len neviem aký kód je toto....ďakujem aj ja za každú odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre