Z čoho mám bolesť brucha a chodidla?

Zodpovedané
28. nov 2021

Dobrý deň,

študujem na vysokej škole v zahraničí, takže tu nemám doktora. Včera ma celý deň bolelo v ľavej časti podbruška. Dnes mi začala bolesť v spodnej časti chodidla a bolesť pri chôdzi je dosť veľká.

O aký problém môže ísť?

Môžem nohu zaťažovať, alebo počkať kým to prejde?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti podbruška môžu mať gynekologický pôvod, urologický pôvod - zápal močových ciest. Ďalej môže ísť o zápalové ochorenia čreva, alebo bolesti môžu vychádzať od chrbtice. Preto sa nedá teraz určiť príčina bez toho, aby ste boli vyšetrená.
Pro bolestiach chodidla je vhodné mať prvé dni pokojový režim a brať lieky od bolesti a zápalu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková