Pichanie na ľavej strane brucha v 10. týždni

15. jún 2021

Ahojte som v 9tt+5, včera ma cely deň bolelo podbrusko, dnes od rána len na ľavej strane ide mi to aj do krížov a do ľavej nohy, dá sa to vydržať ale bojím sa ze ci je všetko ok. Mali ste to niektorá??

marticka85po
15. jún 2021

Ja som 8tt+4 a mam to iste ale na opacnej strane.akurat ze ja mam problem s platnickou a preto mi to vyraza do nohy

autor
15. jún 2021

@marticka85po je to divne všetky tieto bolesti. Na kontrole som bola 10.6. bábätko bolo v poriadku, tak snáď je toto iba to rozťahovanie maternice, je to moje prvé tehu preto sa bojim🙂

marticka85po
15. jún 2021

Ja idem vo stvrtok k lekarovi tak mu to spomeniem.

sirka9
15. jún 2021

tie bolesti sú normálne, maternica sa rozťahuje a to spôsobuje bolesti, rovnako závesný aparát sa naťahuje, čo môže spôsobovať aj pichanie, nie len bolesť. a na ľavej strane je ten závesný aparát väčší, preto to väčšinou tam je cítiť viac a zvykne to vyrážať do chrbtice a a nohy. ale ak chceš byť úplne kľudná, s kľudným svedomím zavolaj lekárovi, že máš blbý pocit a bola by si rada, keby ťa mohol pozrieť. určite ťa nevysmeje a vždy lepšie prísť 100 krát zbytočne ako raz neprísť a...

autor
15. jún 2021

@sirka9 u mňa je to o to horšie lebo ako vravím prvé tehotenstvo a ešte k tomu nemám žiadne príznaky, ale ze žiadne. Tak neviem posúdiť ci mi zmizli ci je všetko ok ci nie 🙂 ja dúfam ze to prejde tie bolesti najbližšiu kontrolu mam 24.6. Snáď to do vtedy vydrzim🙂

kkovacovak
15. jún 2021

Je to úplne normálne a bolesti sa môžu aj stupňovať. Nejsko ss tá maternica roztiahnuť musí. Nasaď si magnézium ak je to veľmi nepríjemné. To pomôže pri takýchto stavoch.

sirka9
15. jún 2021

autorka, ja som na tom uplne rovnako. prve tehotenstvo, uplne bez akychkolvek priznakov od začiatku, len to rozťahovanie som trochu citila. a to som v 16 týzdni a nič. nemat fotky, neviem, že som tehotná 🙂 kontrola 22.6. tak uvidime 🙂 keby to bolo take dobrucke aj ked sa to narodi, tak by to bolo super 🙂

autor
15. jún 2021

@sirka9 to áno, to by bolo skvele keby to bolo také dobrucke ☺️ hlavne nech je zdravucke❤️ ja ešte fotku nemám, ani som si nepýtala zatiaľ ale najbližšie si asi vypýtam🙂

sirka9
15. jún 2021

mne dáva fotku automaticky 🙂

autor
15. jún 2021

@sirka9 môj nie. Ale teraz najbližšie idem už na prvú tehotensku poradňu tak možno mi fotku dá, zatiaľ len kukal ci embro rastie a keď videl ze rastie tak nebral ani krv 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre