Z čoho mám pálivú bolesť v oblasti lopatky?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

už pár dní cítim pálivú bolesť v oblasti ľavej lopatky. Na dotyk ma nič nebolí. Bolesť cítim viac pri akejkoľvek činnosťi pravou rukou. Ak robím niečo pravou rukou, tak cítim tupý tlak na ľavej lopatke. Po krátkej dobe to prechádza do bolesti.

Nevadí mi ani keď spím na ľavom ramene - ľavom boku. Len akonáhle vykonávam nejakú činnosť a zvlásť pravou rukou. Dosť ma to obmedzuje v zamestnaní.

O aký problém ide?

Mám ísť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém bude najskôr ortopedický, teda najskôr zablokovaný sval. Najvhodnejšie je vyhľadať fyzioterapeuta. A ak sa stav neupraví, tak doplniť ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková