Z čoho mám problémy s prehĺtaním?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

mám 17 rokov a už dlhšie ma trápia (konkrétne od začatia môjho Covidu-19 28. marca 2022) rôzne zdravotné problémy. Priebeh Covidu-19 som mala pomerne dobrý a nie som ani vystavená nejakému stresovému obdobiu.

Mám neustále upchatý nos (alebo nosnú dierku), ťažkosti s prehĺtaním. Mám pocit ako keby sa mi nedalo prehltnúť jedlo alebo sliny. Ide o pocit toho, že sa neviem nadýchnuť z pocitu hlienov v mojom hrdle. Plus mierne zachrípnutie s tým, že mám pocit, že niekedy prídem o hlas. Neviem ako keby odkašlať. Pridalo sa aj občasné pichanie na pravej ale aj ľavej strane rebier a každodenný hnis z oka.

Bola som aj u ORL pred 3 týždňami a mám prekrvenú sliznicu nosa. Doktor mi dal Nasofan na 14 dní, pomohol však iba na chvíľu od upchatého nosa.

Môžem mať alergiu?

Kým sa dostanem k alergologičke, tak bude aj október. Tieto problémy ma veľmi obmedzujú a trápia v každodennom živote. Bola som aj na RTG pľúc a pľúca sú vraj v poriadku.

Čo mi môže byť?

Aké vyšetrenie mám absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše problémy môžu naozaj súvisieť s alergiou. Teraz je peľové obdobie, preto sa veľa alergikom teraz zhoršujú prejavy alergie.

Ak sa teraz nedostanete na alergológiu, tak aj Váš lekár Vám môže predpísať lieky proti alergii. Mali by ste ho navštíviť. Vhodné je ešte odobrať ster z hrdla a nosa a doplniť krvné testy v prípade, že neboli realizované.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková