Z čoho mám žltý povlak na jazyku?

Zodpovedané
2. dec 2019

Dobrý deň,

v 8. - 9. mesiaci sa mi spravil na jazyku žltý povlak.

Môže to niečo znamenať?

Nemám žiadne iné problémy a napadlo ma, či to môže byť z pálenia záhy.

Ďakujem

Dobrý deň,

žltý povlak na jazyku môže by spôsobený nedostatočným pitným režimom. Pálenie záhy skôr spôsobuje bolesti hrdla a kyslosť v ústach. Ale aj pri pálení záhy môže byť prítomný povlak na jazyku.

Ak trpíte častým pálením záhy, tak Váš lekár Vám môže predpísať lieky tlmiace tvorbu kyseliny v žalúdku.

V tehotenstve sa môže užívať Helicid. Je na lekársky predpis.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková