Z čoho môže byť hodnota trombocytov taká vysoká?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

bola som na odbere a hodnotu trombocytov som mala 280. O týždeň na to mi však stúpli na hodnotu 670. Sono bolo v poriadku, našli mi len malú cystu na obličke, ale teplota mi stúpla až na 40°C, CRP som mala 150. Ostatné výsledky z krvi boli v poriadku, mala som len mierne zvýšené pečeňové testy.

Z čoho môže byť hodnota trombocytov taká vysoká?

Ďakujem

Dobrý deň,

trombocyty máte zvýšené kvôli tomu, že ste mali horúčky a vysoké CRP.

Akonáhle odznie infekcia, tak hladina krvných doštičiek sa upraví.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková