Z čoho môže byť začervenanie a svrbenie pokožky v oblasti lýtka?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému, ktorý trvá už 3 týždne. Mám začervenanie pokožky v oblasti lýtka a záhybu kolena. Hrozne ma to tam svrbieva.

Nemenila som nič, žiadnu drogériu, jedlo stále také isté. Na ľavej nohe mi vybehla kŕčová žila po pôrode, ale nie je veľká.

Môže to s tým súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s týmto nálezom by ste mali určite navštíviť lekára. Pravdepodobne pôjde o zápal na koži.

Pri zápaloch sa často tvoria povrchové trombózy, preto je potrebné, aby uvedený nález zhodnotil lekár a mala by s aj vylúčiť trombóza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková