Z čoho môžem mať ostrú bolesť vystreľujúcu do predlaktia?

Zodpovedané
15. mar 2022

Dobrý deň,

asi pred dvoma mesiacmi ma z ničoho nič začalo bolieť zápästie. Bolesť prišla na pár sekúnd a odišla. Bola to náhla a ostrá bolesť vystreľujúca do predlaktia.

Bola som u lekára, RTG v poriadku. Záver bol, že asi preťažená ruka z nosenia 5 kg dcéry.

Aký je Váš názor?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bol RTG nález v poriadku, tak naozaj môže ísť o preťaženie končatiny. Môže ísť o zápal šliach, ktoré následne opuchnú a tlačia na okolité štruktúry. Napr. nervy a to následne spôsobuje bolesti.

Lokálne môžete používať rôzne protizápalové gély. Pri silnej bolesti lieky tlmiace bolesť a zápal.

Ak však dojčíte, tak tie, ktoré môžu dojčiace ženy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková