Z čoho môžem mať takéto problémy s vyprázdňovaním?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

trpím zápchou už 4 mesiace, mám aj vonkajšie hemoroidy. Pred 2 týždňami som začala užívať Psyllium, zaúčinkoval o 2 dni, pekne som sa vedela vyprázdniť. Prešlo 5 dní a už to zase nejde, mám kŕče, som nafúknutá a cítim pichanie na ľavej strane pod rebrami. Hlavne po jedle mi je horšie, pociťujem časté nutkanie na stolicu, ale viem sa len ťažko vyprázdniť. Stolica nie je tvrdá, pijem dostatok vody, aj stravu sa snažím prijímať bohatú na vlákninu. Farba stolice je normálna hnedá, ani zápach nemá, len je tenká. Robila som si doma test na krvácanie zo stolice, vyšiel negatívne, test na helikobacter tiež negatívny. Vyšetrenie na kolonoskopiu mám až 16. marca.

Z čoho môžem mať takéto problémy s vyprázdňovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť mnoho, avšak jednoznačne sa určí až na základe kolonoskopie.

Ak ste si robili test na Helicobaktera doma, tak je vhodné dať vyšetriť stolicu do laboratória.
Na úpravu stolice do absolvovania kolonoskopie môžete vyskúšať Forlax.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková