Tvrdá stolica v 3. trimestri. Poradíte?

mishi_ka
10. apr 2014

Babuľky, je mi trápne sa na to pýtať,ale je to súčasť života a pre mňa posledný týždeň dosť veľký problém. Ešte donedávna som mala normálnu,pravidelnú stolicu,ale posledný týždeň je stolica pre mňa utrpenie! Nejdem aj dva dni a potom sa neviem vyprázdniť, nakoľko mám strašne tvrdú stolicu. Prosím vás ak máte aj vy túto nepríjemnú skúsenosť, PORAĎTE MI ako sa jej zbaviť! Bojím sa, aby som si neuhnala hemoroidy, lebo krvácaniu som sa dnes nevyhla :( 😖 Inak...tekutín mám naozaj dostatok a stravu pestrú, tak naozaj neviem...

lenkakrcahova
10. apr 2014

Och,toto som prežila aj ja ☹ ..Viac napíšem do IP 🙂

erickatt
10. apr 2014

Susene slivky a hrusky papaj

siska53
10. apr 2014

Mozes psyllium,to je vlaknina,len ju treba zapit dostatocnym mnozstvom vody..mne pomohla onoho casu v 1.trimestri aj na nehorazne zduvanie a krce,predtym zas na zapchu.

kazunomiya
10. apr 2014

myslim, ze na to celkom pomaha trik so susenymi slivkami (rano zjest 5ks ktore boli namocene cez noc vo vode a vodu vypit tiez), ja som to po porode tak robila... hemoroidy mozes mat aj z porodu samotneho, aj ja som mala, ale rychlo sa vyriesili (zatial - kedze to su kamarati na cely zivot).
Este - ja som pred porodom brala probiotika a papala lanove semienko, pomaha to - alebo aj iny zdroj vlakniny, len lanove semienko vraj ulahcuje porod, neviem, ci je to pravda, moj lahky nebol 😀

balumi
10. apr 2014

Kazdy den za lyzicu otrub napr do jogurtu.kupis v bio obchode 😉

niky21
10. apr 2014

Ináč ja tým mám problém od pubery a to tehotná nie som, až som sa bala ísť na veľkú a nič nepomohlo až teraz probiotika ... Nechápala som, zrazu chodím bez bolesti a pravidelne konečne !!! Sú to GS probiotika a stáli len 7€ no sú super. Veľmi pomohlo.

ivanka9
10. apr 2014

Ahoj..chcem Ťa povzbudiť, mne sa podarí ísť na wec len raz za 4-5 dní, a to veeeľmi ťažko :/ zlatá žila sa mi už spravila (našťastie bez krvácania)..posledné týždne keď si nedám taký sladký sirup, ktorý mám predpísaný od gastro lekárky a funguje tak, že rozpúšťa tvrdú stolicu..nástup účinku by mal byť normálne dve-tri hodiny, á mne to trvá aj pol dňa..snažím sa okrem toho jesť veľa zeleniny v surovom stave, ovocie, ovsené vločky, proste potraviny s vysokým obsahom vlákniny, veľa čistej vody (obyčajná z vodovodu, prefiltrovaná cez Britu ;)) ale i tak idem len raz za tri-štyri dni..dúfam, že po pôrode sa to upraví..držím palce, nech to má u Teba ľahší priebeh..hlavne veľa tej vlákniny (jablká, brokolica, špenát, strukoviny,celozrné pečivo), pohyb, tekutiny a možno obmedziť sladkosti 🙂

verooonikka
10. apr 2014

ahoj mne nepomohli ani slivky,ani vylučenie sladkeho,ani veeela vody, ci ovsene vločky...nic..stolica tak neprisla ani za 2-3dni a potom veelmi tvrda... :( a teraz asi posledny mesiac som zacala papat surovu mrkvu - alebo nastruhanu mrkvu s jablčkom a citr.stavou...a mam stolicu aj 2-3x denne no stane sa ze aj 1x 🙂 tak pokracujem v papani mrkvi... teraz mam pred pôrodom tak uvidime ake to bude po porode... 🙂

galaxy
11. apr 2014

Skús slikový kompót.lebo len šťavičku - to určite zaberie. Ja som mala s tým problém po pôrode,a toto vždy zaberie mne aj mojej malej 🙂

mirreckall
11. apr 2014

vela vela zeleniny cerstvej a ovocia a ja som k tomu jedla probiotika Nutrolin ...

majuska0407
11. apr 2014

ľanove semienka.. ja si davam za 2čl do vody rano nalačno nasledne sapapam 3-4 suš. slivky... do jogurtu 1pl vločky.. a sprav si smoothie ale obyčajne s cvilki samej! 100% zaberie a inak cvilka surova sa veľmi odporúča tehotným!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre