Z čoho sa mi mohli vytvoriť hrčky na štítnej žľaze?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

mala som problém s opuchom štítnej žľazy, odoslali ma na sono, kde mi zistili hrčky s veľkosťou 0,7 a 0,5 mm. Následne mi z nich odobrali vzorku. Výsledky však nebolo možné vypracovať, pretože vzorka obsahovala priveľa krvi. Odber teda bude nutné zopakovať. V júli mám naplánované umelé oplodnenie z dôvodu, že priateľ mal rakovinu semenníka.

Z čoho sa mi mohli tie hrčky vytvoriť?

Môžu mať hrčky na štítnej žľaze vplyv na moje umelé oplodnenie?

Ako by som mala postupovať v rámci liečby?

Ďakujem

Dobrý deň,
vytvorenie nodulov (pokiaľ je histológia negatívna) na štítnej žľaze nemusí mať zrejmú príčinu, u niekoho sa vytvoria u niekoho nie.
Pokiaľ štítna žľaza pracuje dobre, teda hladiny hormónov sú v norme, a histológia vyjde v poriadku, tak nie je to kontraindikácia k IVF.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková