Z čoho sa mi vytvoril opuch a červené fľaky po tele?

Zodpovedané
13. feb 2023

Dobrý deň,

na stehnách, priehlavkoch, rukách, chrbte a ramenách sa mi vytvorili takéto červené fľaky. Opuchla mi tvár a ruky. Prvý raz ma všetko začalo svrbieť v noci, ráno som si dala Zodac. O 12 hodín svrbenie začalo znova. Nič nové som nejedla, nepoužívam žiadne nové aviváže.

Z čoho sa mi tieto fľaky mohli vytvoriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o vírusové ochorenie, pri alergickej reakcii sa nezvyknú vytvárať takéto kruhy.

Dôležité je dávať si antihistaminiká každý deň do ústupu kožných lézií, avšak je potrebné navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková