Z čoho sa mi vytvoril povlak a "diera" na jazyku?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

dnes som si všimla, že mám takýto povlak na jazyku. Na jeho boku akoby som mala nejakú "dieru", vôbec ma to ale nebolí. Asi 1,5 mesiaca dozadu som bola chorá, mala som zápal hrtana a užívala som antibiotiká. Po ich dobratí sa mi choroba po 2 dňoch vrátila, ale už som to neriešila. Odvtedy mám aj zväčšenú lymfatickú uzlinu na krku.

Údajne je to po infekcii bežný stav. Lekár mi oznámil, že takto zväčšená už môže ostať navždy. Neviem či to môže mať súvis s povlakom na jazyku.

V čom spočíva môj problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste užívali antibiotiká, tak takýto jazyk môže byť dôsledkom antibiotickej liečby. Belavý povlak môže byť prejavom ústnej kandidózy.

Kúpte si probiotiká, ktoré sa cmúľajú. Ústnu dutinu si vyplachujte roztokom Corsodyl.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková