Zlé výsledky z perimetra. Môžem mať nádor?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

18 rokov sa liečim na centrálny diabetes insipidus. Po 12. rokoch som absolvovala vyšetrenie u očnej lekárky, ktorá mi predpísala dioptrie 0.75. Automaticky mi urobila perimeter a výsledky boli zlé. Na jednom oku som mala 9 skotomov a na druhom 15.

Odporučila mi zopakovať vyšetrenie o dva mesiace. Každé 4 roky absolvujem MR hypofýzy. Tento rok mám ďalšiu.

Môžem mať nádor?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe výsledku perimetra sa nedá povedať či máte v mozgu nádor.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková