Zlé výsledky spermiogramu a následná liečba - pomohla vám?

natalia_r
17. okt 2019

Dobry den, pred asi 2 tyzdnami moj partner isiel na spermiogram a vysledkom bolo, ze ma pomale spermie len asi 15 % je pohyblivych. Doktor predpisal zmenu zivotneho stylu a vitaminy. Mate niektora skusenosti, ze by sa to po tom zmenilo? Samozrejme ideme spermiogram aj zopakovat, Je tu este nadej, ze prirodzene pocneme babo ked uz raz boli zle vysledky? mam 34 rokov a nerada by som stracala zbytocne cas. Dakujem za akukovlek radu a skusenost. Natali

zuzkavladko
17. okt 2019

Ak je chyba "len" v pohybe spermii, tomu sa da naozaj pomoct zmenou zivotospravy. Ak fajci, treba prestat. Fajcenie velmi vplyva na pohyblivost spermii. Nenosit mobil vo vrecku nohavic, nemavat notebook na kolenach, neprehrievat semenniky (sauna, termalne kupaliska..), uzivat pravidelne doporucene vitaminy...Ak je to len v pohybe, nemusi to byt az take strasne, to sa da ovplyvnit. Horsie je ak je ich malo alebo su spermie deformovane. Drzim palce, nech je kontrolny spg lepsi a nech sa coskoro zadari 😉

stanno
17. okt 2019

ahoj..aby som Ťa povzbudil, tak môj výsledok bol podobný.. teraz čakáme tretie bábo. Neviem čo presne pomohlo, ale snažil som sa o zmenu životného štýlu. Viac pohybu na čerstvom vzduchu - aj fyzická práca (záhradka), redukcia stresu, zmena v stravovaní (vylúčenie coly - dokázaný vplyv na kvalitu spermií, aspoň jeden kúsok ovocia denne). Akákoľvek zmena sa prejaví až po troch mesiacoch, nakoľko je to doba dozrievania spermií.

Takže veľa trpezlivosti.. a silu na zmenu. Nezabudni, musíš to vziať do rúk ty, chlapi sú chlapi ;)

klarik707
17. okt 2019

ano, zivotosprava vo vela pripadoch pomohla na pohyblivost spermii. treba robit vsetko, co vam doktor povedal a bude to lepsie. musite tomu verit a snazit sa najviac ako to pojde!

natalia_r
autor
17. okt 2019

Velmi pekne dkaujem za odpovede, ideme na totalnu zmenu zivotospravy, idem zdravo varit, kupovat ovocie, zeleninu, ziadne ecka,,,dakujem

charlotte456
18. okt 2019

Ahoj mali sme podobný problém najskôr som podstúpila laparoskopiu ja ktorá žiaľ nepomohla snažili sme sa o babo cca 4 roky neskôr som donútila manžela aby šiel na spermiogram šiel aj keď nechcelo sa mu veľmi ale mal hrozne výsledky patológia spermií bola 92 percent doktor nám povedal ze nemáme šancu prirodzene otehotnieť neskôr sa stalo to ze muža začali dosť bolieť semenníky šiel stým na vyšetrenie a tam mu zistili ze ma varikokelu to je taka krcova žila ktorá nezvikne vôbec bolieť samy lekári sa cudovali že ma bolesti ale vlastne ta varikokela spôsobovala tu jeho 92 % patológiu šiel stým na operáciu 13.11 ten dátum si pamätám do dnes muž je strašny strachoput 😀😀 a 19.12 som zistila ze čakáme babo a dnes mi po byte beha krásny ročný chlapček takže ti len chcem povedať ze nádej zomiera posledná treba veriť držím palce.

natalia_r
autor
19. okt 2019

@charlotte456 ahojky a ta patologia to je ta deformacia spermii? Dvojita hlavicka atd?

charlotte456
19. okt 2019

@natalia_r mne klamala by som neviem nám bolo. Povedané ze to nieje vôbec dobre a ze nemám šancu prirodzene otehotnieť že ma male množstvo spermií a stoho je ich veľmi veľa tých zlých vlastne ta varikokela spôsobovala to ze sa semennik prehrieva a tým tie spermie odumierali už tam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre