Ako zlepšiť nočný spánok 7-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

moja čerstvo 7-mesačná je od narodenia na materskom mlieku. Pred 4 týždňami sme začali s príkrmami, zelenina/ovocie raz do dňa (v čase obedu). Mám pocit, že môjho mliečka nie je toľko, aby bola sýta. Preto som zaviedla 90 ml umelého mliečka večer, cca 1,5 - 2 hodiny pred spánkom. Uspávam ju dojčením.

V noci sa mi od narodenia budila cca každé 2 hodiny. V poslednom týždni sa budí aj každú hodinu alebo po 15 minútach. Nočný spánok má veľmi prerušovaný.

Mám pokračovať s umelým mliečkom?

Môžem jej už dať kašičku?

Ako zlepšiť jej nočný spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

na obed by mala jesť mäsovo-zeleninový príkrm. Môžete zaviesť ovocie na desiatu. A ak Vám lepšie vyhovuje olovrantové kŕmenie do harmonogramu, tak olovrantovú kašičku.

Jej nočný spánok môže súvisieť s nejakým posunom v psychomotorike, alebo s prechodom na menej denných spánkov (nepotrebuje už spať iba 2x?). Sú to také bežné výkyvy v prvom roku života dieťaťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas