Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

Invisalign predstavuje novú formu efektívnej a pritom estetickej ortodontickej liečby. Jej nedávnou alternatívou bol skrytý fixný aparát, lepený z vnútornej strany zubov, teda na vnútorných ploškách. Cenovo sa pohybovali podobne.

Invisalign má ale veľkú výhodu v tom, že pri domácej dentálnej hygiene sa bez problémov dostanete zubnou kefkou ku všetkým ploškám zubov, čím ich viete adekvátne vyčistiť a nehrozí tvorba zubného kameňa či odvápnenie skloviny, ktoré vytvára neodstránitelné biele fľaky okolo zámkov.

Ceny, ktoré uvádzate, pokladám za aktuálne. Predpokladám však, že v danom regióne nájdete aj čeľustneho ortopéda, ktorý s Invisalign nepracuje a vedel by vám spraviť finančnú kalkuláciu na liečbu klasickým fixným strojčekom.

Otázne je, či sa vám tento kompromis oplatí aj za cenu zníženej estetiky a komplikovaného mechanického čistenia zubov.

Čo sa týka stavu vašich zubov, je pravdepodobné, že liečba bude kvôli symetrií vyžadovať aj vytiahnutie pravého dolného druhého črenového zubu.

Kývania zubov sa neobávajte, ale rátajte s tým, že čas potrebný na dosiahnutie požadovaného výsledku bude dlhší, ako keď ste boli teenagerka, pretože kosť je pevnejšia, menej elastická a jej prestavba je náročnejšia.


Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská