Pomôže mi bieliace pero na pigment na predných zuboch?

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobrý deň,

medzi jednotkou a dvojkou som mala kaz, ktorý mi zubárka cca 1,5 roka dozadu opravila. Nepodarilo sa jej ale úplne to miesto preleštiť. Povedala, že sa mi tam bude viac chytať zubný kameň. Lenže mne sa to miesto zafarbilo.

Teraz to vyzerá ako keby som mala pokazený zub. Tak zle to nevyzeralo ani keď naozaj pokazený bol.

Dnes som bola na dentálnej hygiene a hygienička povedala, že kameň odstránila. A vraj viac spraviť nemôže, že je to pigment. Lenže je to na predných zuboch a je to dosť vidieť.

O zuby sa starám a nechcem to tam. Vyzerá to ako keby som chodila s pokazenými zubami.

Pomôže mi nejaké bieliace pero na zuby?

Poradíte mi konkrétnu značku?

Je ešte niečo, čo mi môžte odporučiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade odporúčam objednať sa k zubnej lekárke, ktorá vám výplň pred 1,5 rokom zhotovovala a požiadať ju o úpravu a preleštenie výplne. Nie vždy je leštenie možné v termíne ošetrenia, zvlášť ak ide o kaz v blízkosti ďasna a ďasno je podráždené, krváca. S odstupom času a po upokojení mäkkých tkanív by to však už nemal byť problém.

Pigmenty na sklovine aj na výplniach sa bežne odstraňujú pieskovaním - použila ho vaša dentálna hygienička počas čistenia, ktoré ste u nej absolvovali?

Voľno-predajné bieliace prostriedky vám môže oddialiť, alebo zjemniť ukladanie pigmentu po jeho profesionálnom odstránení. Samotné nemajú schopnosť ho odstrániť, takže to by som na vašom mieste neriešila.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská