Budem mať biele zuby po zložení strojčeka?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov po nosení strojčeka. Mám fľakaté zuby, ktoré sú sfarbené do žlta.

Je reálne, aby som po zložení strojčeka mala pekné biele zuby?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

farbu vašich zubov nosenie fixného aparátu ovplyvňuje len do tej miery, do akej dôkladne odstraňujete bakteriálny zubný povlak, ktorý sa drží okolo zámkov aparátu, nalepených na povrch zubu.

Dôkladná domáca dentálna hygiena je pri nosení fixného aparátu najdôležitejšia, nakoľko v
prípade hromadenia povlaku sa sklovina okolo zámkov môže odvápniť, čím vznikajú matné biele až žltohnedé škvrny. Tie už nie je možné odstrániť, pretože ide o poškodenie štruktúry skloviny, nie o nalepené pigmenty.

Čo sa týka bežného zafarbenia zubov farbivami z jedál a nápojov, odporúčam absolvovať po sňatí fixného aparátu profesionálnu dentálnu hygienu, kde vám dentálna hygienička zuby vyčistí a zbaví ich povrch všetkých zubných povlakov.

Ak vám to odporučí, vzhľadom na stav ďasien a celistvosť skloviny, nechajte si zuby aj prepieskovať, tak najlepšie dosiahnete ich skutočnú farbu bez zafarbenia pigmentami.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská