Dajú sa staré čierne plomby vymeniť za biele?

Zodpovedané
28. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom plombovaných zubov.

Dajú sa staré čierne plomby vymeniť za biele?

Prepláca aspoň časť výmeny poisťovňa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

amalgámové výplne si samozrejme môžete nechať u svojho zubného lekára vymeniť za plastické výplne z iného materiálu.

Medzi zdravotné výkony plne uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia patrí liečba kazu a výplň zuba z ručne miešaného skloionomerného cementu.

Ak sa dohodnete na použití iného ako štandardného materiálu, poisťovňa sa na jeho úhrade podieľa len vo výške úhrady za štandardný materiál, rozdiel v cene dopláca pacient.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská