Je možné zub vytrhnúť bez toho, aby sa rezalo ďasno?

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý večer,

zubárka mi bude trhať zub a ja sa veľmi bojím tohto zákroku a celkovo, moja zubárka sa bojí trhať zuby. Zub je trochu vrastený v ďasne a ďasno je trošku čierne a trčí z neho menší kus.

Je možné zub vytrhnúť bez toho, aby sa rezalo ďasno?

Už mi tak jeden zub liečila. Na 4x dávala liečivú vložku a nakoniec povedala, že ho treba vytrhnúť. Ale mňa zub nebolí a ani nič.

Mám radšej zmeniť zubárku?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží o aký zub ide, čo v otázke neuvádzate.

Ďasno sa môže narezávať pri ťahaní dolného zubu múdrosti, ak sa tým sprístupní korunka a uľahčí jej uchopenie do extrakčných klieští.

Ak by išlo o komplikovanú extrakciu (ťahanie zuba), vaša zubná lekárka by vás iste poslala k špecialistovi - stomatochirurgovi.

Ak nemáte bolesti, predpokladám, že v okolí daného zuba nie je zápal a preto by aj hojenie malo prebehnúť bez komplikácii.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská