Môže byť dôvod pre opuch rast zubu?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 32 rokov a bolí ma sánkový čelustný kĺb úplne vzadu hore ako keby mi rástol zub a tlačil sa na líce.

Môžem byť z toho opuchnutá?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam Vám navštíviť vášho zubného lekára a nechať si zhotoviť panoramatickú röntgenovú snímku, takzvaný ortopantomogram. Tá zobrazuje celú ústnu dutinu, vrátane všetkých zubov v čeľusti aj sánke. Na snímke sa taktiež zobrazia kostné časti spánkovo-sánkového kĺbu, na základe čoho vie zubný lekár zistiť, či nie je kĺb jednostranne poškodený.

Podľa toho, čo píšete, by som skôr predpokladala, že sa Vám prerezáva zub múdrosti a snímka odhalí jej postavenie aj smer prerezávania.

Pri sťaženom prerezávaní zubu múdrosti sú časté bolesti aj opuch.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská