Ošetrí mi zubár na klinike iba konkrétny zub?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

mám svojho zubára, ale chcem ísť k inému na kliniku, či mi opraví len konkrétny zub.

Bude riešiť aj iné zuby?

Tie chcem nechať tak, aby ich liečil môj zubár.

Ďakujem

Dobrý deň,

iného zubného lekára môžete požiadať o cielené vyšetrenie a ošetrenie na základe výmenného lístka.

Najčastejšie sa tak deje v prípade delegovania pacienta praktickým zubným lekárom k zubnému lekárovi so špecializáciou.

Ak sa rozhodnete nechať sa ošetriť konkrétnym zubným lekárom, záleží len od neho, či Vás ako pacienta prijme a ošetrí. Či Vám ošetrí len jeden zub, alebo spraví viac úkonov, záleží od Vašej vzájomnej dohody.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská